Stowarzyszenie Twórcze Artystyczno-Literackie
Stowarzyszenie > Historia

Historia

Stowarzyszenie nasze powstało w ostatnim roku drugiego tysiąclecia przeistaczając się z Krakowskiego Klubu Artystyczno-Literackiego, który istniał od 1990 roku, ale swoimi korzeniami sięgał lat 70., w tym też Nowohuckiego Klubu Literackiego i pisma "Zdarzenia", Centrum Kultury Młodzieży i Studentów "FAMA", Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki w Nowej Hucie i jego czasopisma "Pawie Oko".

Naszym periodykiem jest pismo młodych twórców zatytułowane "Nowy Wiek". Wydajemy także almanach "Pożegnanie Lata Pisarzy i Artystów" (rocznik). Publikujemy zeszyty literackie "Okolice Czartaka" (rocznik). Działa zespół muzyczny "Krak-Band" i inne zespoły. Organizujemy imprezy ogólnopolskie i międzynarodowe, np. Galicjady, festiwale poetyckie, konkursy ogólnopolskie, wernisaże sztuki, plenery malarskie, turnieje i warsztaty literackie.

Zapraszamy do uczestnictwa w pracach naszego Stowarzyszenia.